„Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej” – seminarium naukowe w Muzeum Toruńskiego Piernika

Muzeum Okręgowe w Toruniu szczyci się gromadzoną od 1908 roku i systematycznie powiększaną kolekcją form do kształtowania pierników. Zbiór ten doczekał się już trzech opracowań, jednak w dalszym ciągu stanowi podstawę do badań i dalszych poszukiwań. Zakończony w 2020 roku dwuletni projekt badawczy p.n. „Od katalogu do wystawy o formach piernikarskich z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Badania toruńskiego piernikarstwa”, realizowany we współpracy i przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pokazał, jak wiele wątków w historii zgromadzonych w Muzeum Okręgowym w Toruniu form do pierników pozostaje do odkrycia.

Mając na uwadze rolę form do pierników w historii Torunia oraz znaczenie klocków piernikarskich w kształtowaniu zbiorów muzealnych i kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu, przygotowaliśmy spotkanie „Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej” (26 listopada 2021 r.).Wydarzenie to ma stanowić forum wymiany doświadczeń, wiedzy, informacji na temat opracowywania, dokumentowania, konserwacji oraz eksponowania form do pierników, a także ich twórczego oraz edukacyjnego wykorzystania w popularyzacji wiedzy na temat dziedzictwa piernikarskiego. Zachęcamy do udziału, zgłoszenia TUTAJ

Liczymy, że z pasjonatami tematyki piernikarskiej spotkamy się także w kolejnych edycjach.

Program seminarium

Zastrzegamy możliwość zmiany formuły spotkania.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.