Urodziny w Muzeum

W Muzeum Okręgowym w Toruniu istnieje możliwość zamówienia przyjęcia urodzinowego dla dzieci. Podczas spotkania jest zarówno czas na gry i zabawy, zwiedzanie wybranych ekspozycji, a także na urodzinowe życzenia, prezenty, tort i poczęstunek. Warunkiem zamówienia urodzin jest akceptacja regulaminu urodzin dostępnego na stronie www.muzeum.torun.pl (poniżej, pod treścią) oraz wypełnienie formularza organizacji przyjęcia urodzinowego.

Urodziny w Muzeum mogą odbyć się w dwóch wariantach tematycznych: urodziny orientalne oraz urodziny piernikowe.

 

Urodziny orientalne

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35

Każdy z zaproszonych gości zostanie przebrany w jukatę, zaś gość honorowy w kimono. Wszyscy będą uczestniczyć w rytualnym nakładaniu stroju oraz wiązaniu pasa obi. Goście będą mogli poznać smak zielonej herbaty przygotowanej w ramach słynnej ceremonii herbacianej. Zaplanowane są zabawy edukacyjne, przygotowane w oparciu o eksponaty na wystawie.

Zwieńczeniem spotkania będzie wykonanie pamiątkowych fotografii, na których zaproszone osoby uwiecznione zostaną z orientalnymi akcesoriami: wachlarzami, mieczami samurajskimi.

 

Piernikowe urodziny

Muzeum Toruńskiego Piernika, ul. Strumykowa 4

W trakcie spotkania uczestnicy oprowadzani są po wystawie. Poznają legendy oraz historię powstania wspaniałego przysmaku, jakim jest toruński piernik, przebierają się w stroje historyczne i słuchają legend piernikowych, poznają przyprawy i smak toruńskich specjałów. Spotkaniu towarzyszą liczne zabawy piernikowe. Goście własnoręcznie wypiekają ozdobne pierniki, które zabierają ze sobą do domu.

 

Cena – 400 zł dla grupy 2 – 10 osób, za każda następną osobę 35 zł.
Zapisy – 56 656 70 87 lub mailowo rezerwacjapierniki@muzeum.torun.pl

 

Regulamin Urodzin

Formularz zgłoszeniowy

Zaproszenie na urodziny