Świat Orientu – zajęcia edukacyjne dla dzieci z Ukrainy | Світ Сходу – освітні заняття для дітей з України

Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprasza ponownie na zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży z Ukrainy. Zajęcia odbędą się w sobotę 1 kwietnia 2023 r. o godz. 12:00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, a tym razem wyruszymy śladami legendarnego mnicha Bodhidharmy. Oglądając wystawę przyjrzymy się zabytkom pochodzącym z Indii, Chin i Japonii.

W trakcie spotkania zaprezentujemy m.in. jak zakładać tradycyjny strój indyjski (sari), a także przekażemy wyjątkowe upominki od dzieci japońskich, które nam powierzono. Ponadto dzieci dowiedzą się skąd pochodzi herbata i jak smakuje herbata oolong oraz nauczą się pisania kilku znaków japońskich. Zapraszamy do zapisów na zajęcia.

Zajęcia edukacyjne, fot. J. Laskowska

Освітній відділ Регіонального музею в Торуні вчергове запрошує на заняття, підготовлене з думкою про дітей та молоді з України. Заняття відбудуться у суботу, 1 квітня 2023 р. о 12:00 у Музеї далекосхідного мистецтва в Будинок-під-Зіркою, цього разу ми підемо слідами легендарного ченця Бодхідхарми. Переглядаючи виставу, ми побачимо артефакти з Індії, Китаю та Японії.

Під час зустрічі ми представимо, між іншим, як одягнути традиційний індійський костюм (сарі), а також подаруємо унікальні подарунки від довірених нам японських дітей. Крім того, діти дізнаються, звідки походить чай і який на смак чай улунг, а також навчаться писати декілька японських ієрогліфів. Запрошуємо реєструватися на заняття.

Наприкінці зустрічі учасники отримають подарунки (віяла, печиво), які були передані Регіональному музею в Торуні Асоціацією каліграфії AIACC. Віяла учіва розмалювали та прикрасили діти зі шкіл каліграфії в Японії. Деякі з них мають речення, написані українською мовою. Віяла – це подарунок дітей, які проживають в Японії, для своїх однолітків з України.

———————-

Wstęp wolny! Obowiązują wcześniejsze zapisy, które prowadzi Dział Edukacji Muzeum Okręgowego
w Toruniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00 (tel. 56 660 56 32).

Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Termin zajęć: 1 kwietnia 2023 r., godz. 12.00

Zajęcia odbędą się w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą (Rynek Staromiejski 35).

———————-

Вхід вільний! Обов’язкова попередня реєстрація, яка ведеться відділом освіти районного музею в Торуні, з понеділка по п’ятницю від 8.00-16.00 (тел. 56 660 56 32).

Кількість місць обмежена.

Заняття передбачені для дітей 6-12 років.

Дата проведення занять: 01.04.2023 р., год 12.00

Заняття проходитимуть у Музеї далекосхідного мистецтва в Будинку- під- Зіркою (Rynek Staromiejski 35).

Logo 550. Rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika

Logo UNESCO. 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika