Moja Przygoda w Muzeum 2020

Tegoroczne Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” ze względu na sytuację pandemiczną na świecie niestety nie odbędą się.

Są jednak w kraju miejsca i ośrodki, które zdążyły przeprowadzić regionalne edycje spotkań. Doceniając trud i zaangażowanie uczestników, opiekunów plastycznych oraz organizatorów, Muzeum Okręgowe w Toruniu postanowiło stworzyć wirtualną galerię przygotowanych prac oraz dopuścić je do konkursu w roku przyszłym.

Eliminacje regionalne zostały przeprowadzone przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, a także w Muzeum Historycznym Skierniewic, gdzie przebiegały pod hasłem „Przedmioty”, kierując uwagę Uczestników na obiekty z kolekcji muzealnych.

Swoje prace, specjalnie na Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Moja Przygoda w Muzeum”, przygotowali też uczestnicy grupy plastycznej „Vinci” z Pszczyny, pod kierunkiem opiekuna plastycznego Joanny Wolany.

>> Galeria Wirtualna Moja Przygoda w Muzeum

>> Galeria prac Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej