Akcja Edukacja – marzec!

Od października 2022 r. do maja 2023 r. zapraszamy grupy przedszkolne oraz szkolne do wzięcia udziału w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, które organizowane są w murach naszego muzeum. Każdego miesiąca bilety na wybrane spotkania będą dostępne w niższej cenie – 10 zł od osoby!

„Akcja Edukacja” obejmować będzie tematy realizowane w wybranych oddziałach: Ratuszu Staromiejskim, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Muzeum Twierdzy Toruń.

Wybrany w danym miesiącu temat lekcji, warsztatu czy gry muzealnej ogłaszać będziemy na naszej stronie internetowej oraz Facebooku, dlatego zalecamy uważne ich śledzenie.

W marcu zapraszamy do Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów na zajęcia dotyczące średniowiecznej historii i obyczajów rycerstwa pt. „Obudź Śpiącego Rycerza”.

Rezerwację zajęć prowadzi Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 56 660 56 32.

 

Ilustracja przedstawia reklamę zajęć edukacyjnych. Po lewej stronie znajduję się opis i informacje o zajęciach. Ilustracja po prawej stronie posiada rysunki rycerzy i króla. Skrajnie po prawej - rycesz w zbroi.

________________________
Minione zajęcia w ramach Akcji Edukacji:
październik 2022 r. – „Co to jest muzeum?”, Ratusz Staromiejski
listopad 2022 r. – „Świat Orientu”, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
grudzień 2022 r. – „Żywe barwy witraża”, Ratusz Staromiejski
styczeń 2023 r. – „Chiński Nowy Rok”, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
luty 2023 r. – „Muzealni Tropiciele”, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika