Akcja Edukacja – kwiecień! Jak sportretować pana Mikołaja?

Od października 2022 r. do maja 2023 r. zapraszamy grupy przedszkolne oraz szkolne do wzięcia udziału w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, które organizowane są w murach naszego muzeum. Każdego miesiąca bilety na wybrane spotkania będą dostępne w niższej cenie – 10 zł od osoby!

„Akcja Edukacja” obejmować będzie tematy realizowane w wybranych oddziałach: Ratuszu StaromiejskimMuzeum Podróżników im. Tony’ego HalikaMuzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod GwiazdąMuzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Muzeum Twierdzy Toruń.

Wybrany w danym miesiącu temat lekcji, warsztatu czy gry muzealnej ogłaszać będziemy na naszej stronie internetowej oraz Facebooku, dlatego zalecamy uważne ich śledzenie.

W kwietniu przenosimy się do pięknego Ratusza Staromiejskiego, a w naszą „akcję” włączamy postać tegorocznego jubilata Mikołaja Kopernika! W Ratuszu Staromiejskim znajduje się wystawa „Ze wszech ksiąg najbardziej godna przeczytania… Wokół De revolutionibus Mikołaja Kopernika”, a pokaz zabytków piśmiennictwa dopełnia bogaty wybór ikonografii kopernikańskiej w formie ekspozycji grafiki z okresu od XVI do XX w.

Rezerwację zajęć prowadzi Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Tel. 56 660 56 32

Zapraszamy do zapisów!

Minione zajęcia w ramach Akcji Edukacji:
październik 2022 r. – „Co to jest muzeum?”, Ratusz Staromiejski
listopad 2022 r. – „Świat Orientu”, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
grudzień 2022 r. – „Żywe barwy witraża”, Ratusz Staromiejski
styczeń 2023 r. – „Chiński Nowy Rok”, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
luty 2023 r. – „Muzealni Tropiciele”, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika