Wydarzenie Historyczne Roku 2020!

Muzeum Historii Polski organizuje konkurs Wydarzenie Historyczne Roku 2020, w którym weźmie udział muzealna, jubileuszowa wystawa zorganizowana w zeszłym roku – Toruń 100 lat Niepodległy! Z miłości ku Ojczyźnie…  Powstała ona dla uczczenia setnej rocznicy powrotu Torunia do Macierzy! Wojska polskie wkroczyły do miasta 18 stycznia 1920 roku.

Wystawa była częścią uroczystych ogólnomiejskich obchodów stulecia „polskiego Torunia”. Z racji wagi i znaczenia przedsięwzięcia, Muzeum Okręgowe w Toruniu nawiązało współpracę ze wszystkimi dużymi instytucjami kultury naszego miasta i po przeszło rocznych przygotowaniach udostępniło pełną i bogatą merytorycznie oraz pięknie zakomponowaną plastycznie ekspozycję. Ekspozycja powstała pod nadzorem Muzeum Okręgowego w Toruniu. Współorganizatorami wystawy były instytucje: Archiwum Państwowe w Toruniu, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska, Towarzystwo Naukowe w Toruniu (TNT), Towarzystwo Miłośników Torunia (ToMiTo). Cały projekt był objęty patronatem narodowym. Wprowadzeniem do wystawy były dwie konferencje naukowe.

Poniżej załączamy prezentację do obejrzenia której zachęcamy!

>>> Prezentacja