Muzealne święta – kolorowanki i łamigłówki na Boże Narodzenie

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty łamigłówek i zabaw przygotowanych na czas Świąt Bożego Narodzenia.. Poniżej znajdują się kolorowanki oraz łamigłówki, a w załącznikach, do pobraniach wykreślanki.

Znajdź wszystkie ukryte słowa >>> Ukryte słowa

A tu, druga część tej samej łamigłówki >>> Ukryte słowa 2

Przypominamy, że kolorowanki oraz wszelkie inne ilustracje możecie pobrać klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „zapisz„.

Pokoloruj pierniczki:

A jak pokolorujesz tę chatkę?

Zapraszamy także do zabawy przy obrazie Stanisława Borysowskiego „Wioska w śniegu”. Zastanówcie się, jak mógłby wyglądać ten pejzaż wiosną, latem i jesienią. Dorysujcie elementy i pokolorujcie obrazki tak, aby przedstawiały cztery pory roku. Jakie tytuły nadacie swoim pracom? Poniżej oryginał oraz kolorowanka, którą zapiszecie klikając na obrazkek prawym przyciskiem myszy.

Prezentowany obraz pt. „Wioska w śnieguzostał namalowany przez Stanisława Borysowskiego – malarza i grafika, związanego z Toruniem – przed 1934 rokiem. Lata 30. były bardzo pracowitym okresem w twórczości artysty. Oprócz pejzaży, malował martwe natury i portrety. Szczególnie lubianym przez Borysowskiego tematem prac były zasypane śniegiem małe miasteczka i wsie.

Na obrazie malarz przedstawił jedną z podkrakowskich wiosek, z niewielkimi zabudowaniami oraz cerkwią górującą ponad nimi. Kompozycja budowana jest kolorem, który kontrastuje z czarną, mocno zaznaczoną linią konturu. Obraz utrzymany jest w barwach zimnych z ciepłymi akcentami, nasyconymi i stonowanymi.

Pejzaż zimowy został uzupełniony motywami ożywiającymi kompozycję – małymi figurkami ludzi zmierzającymi w różnych kierunkach oraz odlatującymi ptakami.

Stanisław Borysowski, Wioska w śniegu, przed 1934
Płótno, olej, 62 x 70 cm