Pamiątki z Torunia

Toruń to niewątpliwie jedno z najchętniej odwiedzanych w Polsce miast. Nic dziwnego, że turyści nie chcą, by przygoda z tutejszą kulturą skończyła się wraz z opuszczeniem murów jednego z oddziałów Muzeum Okręgowego. Aby wizyty w naszych placówkach na jak najdłużej zapadły w pamięć zwiedzających, a przy tym – przywoływały miłe wspomnienia – przygotowaliśmy dla nich wiele ciekawych pamiątek. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym w sklepie internetowym.

Książki o historii Torunia, katalogi i lektury dla dzieci oraz młodzieży

Sklep z pamiątkami obfituje w wiele ciekawych pozycji wydawniczych. Czytelnicy znajdą tutaj dzieła poświęcone dziejom i kulturze miasta, książki o sławnych mieszkańcach, twórcach, katalogi monograficzne, zbiorów i wystaw. Polecamy albumy, a także publikacje specjalistyczne. Nie zapomnieliśmy też o naszych najmłodszych Gościach. Mamy dla nich toruńskie legendy, opowieści, książeczki z zadaniami do wykonania, które na pewno umilą czas oraz wzbogacą domową biblioteczkę. Lubisz rozrywkę intelektualną? Sprawdź gry i zabawy logiczne z naszego sklepiku z pamiątkami. Szczególnie polecamy popularne memory, jak również puzzle, do wyboru panorama Torunia lub portret Mikołaja Kopernika.

Wydawnictwa obcojęzyczne

W progach naszej instytucji kulturalnej chętnie witamy  Gości z zagranicy. Co roku znaczną część odwiedzających stanowią turyści z Anglii, Niemiec, Czech, Słowacji, ale też spoza Europy. Przyjmujemy zarówno grupy zorganizowane, jak i turystów indywidualnych, którzy z chęcią zanurzają się w tutejszą kulturę. Specjalnie dla nich wzbogaciliśmy asortyment o wydawnictwa obcojęzyczne. Można wśród nich znaleźć pozycje poświęcone Mikołajowi Kopernikowi, a także samemu Muzeum Okręgowemu.

Praktyczne pamiątki do tworzenia pierników i ciastek dla każdego

Mamy świadomość tego, że smak toruńskich pierników jest wyjątkowy i dużą pokusą jest jego odtworzenie w domowym zaciszu. Chociaż receptura ich wyrobu jest strzeżoną od zawsze tajemnicą, to warto spróbować kulinarnych eksperymentów i pokusić się o rodzinną zabawę korzennym ciastem. Dla wszystkich wielbicieli słodkich wypieków przygotowaliśmy praktyczne fartuszki z zabawnymi napisami oraz drewniane stempelki do ciasteczek. Bogaty ornament na piernikowym cieście można też stworzyć przy pomocy pięknych grawerowanych wałków.  W ofercie mamy także drewniane foremki do wypieku pierników – podobne do tych, jakie używane były dawniej do produkcji tych specjałów.

W muzealnych sklepikach jak i na stronie internetowej można kupić również kolorowe koszulki z hasłami i grafikami inspirowanymi Mikołajem Kopernikiem czy Tony Halikiem, modne kolorowe skarpetki, m.in. z pierniczkami, płócienne ekotorby na zakupy i wiele innych sentymentalnych, ale i praktycznych pamiątek.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania miasta, rozkoszowania się smakiem pierników, jak również nabywania wartościowych prezentów. Pełna oferta znajduje się  W TYM MIEJSCU.