Konkurs „Lato z kolekcją archeologiczną muzeum TNT” zakończony

Zakończyliśmy nasz konkurs „Lato z kolekcją archeologiczną Muzeum TNT”. Przez dziewięć tygodni publikowaliśmy zabytki wybrane spośród bogatej kolekcji archeologicznej Muzeum Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Konkurs okazał się być wyzwaniem i tylko najwytrwalsi dobrnęli do końca. Z tym większą satysfakcją będą mogli chwalić się nagrodą, którą jest drukowana wersja wydawnictwa opublikowanego dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych” w 2019 roku. Nagroda jest tym cenniejsza, że „Kolekcja archeologiczna Muzeum Towarzystwa Naukowego w Toruniu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu” jest pozycją, której nie można kupić w wolnej sprzedaży i trafia tylko w wybrane i godne ręce.

Gratulujemy laureatkom i laureatom, których księgozbiory wzbogaciły się o ważną i cenną pozycję w literaturze archeologicznej i muzealnej. Szczęśliwcami, którzy dzielnie i z determinacją spędzali wakacje z naszym konkursem są:

Pani Magdalena Świencka z Golubia-Dobrzynia

Pani Justyna Tomczak z Bydgoszczy