Zmarł Przemysław Myśliwy – prezes Fabryki Cukierniczej „Kopernik”

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Przemysława Myśliwego. Prezes Myśliwy od lat kierował najstarszą firmą cukierniczą w Polsce, będącą ikoną przemysłu piernikarskiego. Stał na straży dorobku, receptury i ponad 250-letniej tradycji toruńskiego piernika – jednego z najważniejszych symboli naszego miasta. To dzięki jego staraniom Toruńskie Pierniki stały się znakiem towarowym chronionym w Polsce i na świecie.

Był przyjacielem Muzeum Okręgowego w Toruniu. Jego energia, pasja oraz świadomość znaczenia historycznego dziedzictwa, którego spadkobiercą jest toruńska Fabryka Cukiernicza „Kopernik”, przyczyniły się zarówno do intensywnego rozkwitu przedsiębiorstwa, a także znacząco wpłynęły na rozwój Muzeum Okręgowego w Toruniu. Lata współpracy fabryki „Kopernik” i Muzeum Okręgowego w Toruniu, zapoczątkowanej w 1961 roku, a zintensyfikowanej na początku XXI wieku, zaowocowały powstaniem Muzeum Toruńskiego Piernika. Działalność tej muzealnej placówki stale wspierana jest przez Fabrykę Cukierniczą „Kopernik”.

W naszej pamięci Pan Prezes Przemysław Myśliwy pozostanie jako osoba rozumiejąca zarówno potrzebę kontynuacji historycznego dziedzictwa, jakim jest piernik toruński, ale także wspierająca badania i opracowania naukowe związane z piernikową tradycją Torunia.

 

Rodzinie, przyjaciołom, załodze Fabryki Cukierniczej Kopernik
składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dyrekcja oraz pracownicy
Muzeum Okręgowego w Toruniu