„Zjedzmy wystawę!” – spotkania przy wystawie „Piernikowo-kreatywny. Marcin Goetz i jego pierniki”

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na spotkania w ramach cyklu „Zjedzmy wystawę!” w Muzeum Toruńskiego Piernika przy wystawie „Piernikowo-kreatywny. Marcin Goetz i jego pierniki”.

24 lutego 2023 roku w Muzeum Toruńskiego Piernika otwarta została pełna korzennego aromatu ekspozycja pt. „Piernikowo-kreatywny. Marcin Goetz i jego pierniki”. Wystawie towarzyszy program edukacyjny przygotowany we współpracy z dolnośląskim piernikarzem – Marcinem Goetzem.

W trakcie spotkań w Muzeum Toruńskiego Piernika, każdy z uczestników muzealnych propozycji będzie miał okazję kreatywnie spędzić czas, wykonać niekonwencjonalne ozdoby oraz twórczo wykorzystać piernikowe inspiracje. Liczba miejsc ograniczona.

Już po wakacjach…

Źródło: Muzeum Toruńskiego Piernika

• poniedziałek, 25 września, godz. 10:00

Piernikowy Turniej Gier Planszowych – warcaby

Zapraszamy miłośników „planszówek” i smakoszy korzennych wypieków do udziału w turnieju gier planszowych. Gry planszowe rozwijają umysł, kształcą pamięć i spostrzegawczość. Zwycięzca będzie mógł skosztować wszystkich piernikowych smakołyków!

Bilety on-line: [LINK TUTAJ]

• Październik 2023 r.

Dużo piernika, mało lukru

Warsztaty tworzenia pierników dekoracyjnych. Nauczymy się tworzyć piękne i smaczne pierniki, które będą ozdobą każdego stołu.

• 25 listopada 2023:

Dwa bratanki

Warsztaty tworzenia piernikowych mandali – kompozycji wykorzystujących motywy charakterystyczne dla dolnośląskiego i toruńskiego piernikarstwa. Doświadczony instruktor wprowadzi uczestników w świat piernikowych mandali.

• 11 grudnia 2023 r., godz. 10.00

Słodka Chatka

Przedświąteczne warsztaty tworzenia i lukrowania piernikowych domków.

Liczba miejsc ograniczona.

Plakat wydarzenia "Zjedzmy wystawę", które realizowane jest przy wystawie "Piernikowo-kreatywny Marcin Goetz i jego pierniki" w Muzeum Toruńskiego Piernika. Na zdjęciu rodzina oglądająca dekoracyjne, kolorowe pierniki w szklanej gablocie.

Proj. K. Deczyński

Minione wydarzenia:

• poniedziałek, 29 maja 2023, godz. 10.00

Z piernikiem Ci do twarzy. Warsztaty tworzenia piernikowej biżuterii.

Uczestnicy będą mieli okazję kreatywnie przetworzyć zarówno ciasto piernikowe, jak i gotowe pierniki. Podejmą wyzwanie stworzenia nietypowych akcesoriów podkreślających kobiece piękno – piernikowej biżuterii. Propozycja dla wszystkich osób poszukujących twórczych, nietuzinkowych rozwiązań oraz dla wielbicielek oryginalnej biżuterii.

Prowadzenie: Barbara Milewska, Marcin Goetz

• poniedziałek, 3 lipca 2023, godz. 10.00

Piernikowy Teatrzyk przedstawia…

Propozycja dla rodzin – oryginalny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Uczestnicy spotkania przygotują scenografię piernikowego teatrzyku oraz kukiełki z ciasta piernikowego. Zwieńczeniem spotkania będzie przedstawienie „Piernikowego Teatrzyku”.

W rolach głównych wystąpią: Barbara Milewska oraz Marcin Goetz