Wystawa „Zasłużeni w imię prawa – historia Toruńskiej Adwokatury”

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza od 19 listopada 2022 r. do Ratusza Staromiejskiego na wystawę czasową pt. „Zasłużeni w imię prawa – historia Toruńskiej Adwokatury”, która przygotowana została we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Adwokacką w Toruniu.

Na ekspozycji dowiecie się Państwo o średniowiecznych początkach urzędu obrońcy sądowego oraz pracy dawnych urzędników, pełniących funkcje odpowiadające adwokackiej profesji. Prezentujemy poszczególne etapy kształtowania się adwokatury w Toruniu od powołania tutejszej Izby Adwokackiej w 1920 r. Skupiamy także uwagę na osobach znanych toruńskich adwokatów.

Odwiedzając naszą wystawę dowiecie się Państwo m.in. o tym jak zmieniało się przygotowanie do wykonywania zawodu adwokata oraz od jak dawna funkcjonuje w tej profesji strój służbowy. Będzie można także zajrzeć do specjalnie zaaranżowanego gabinetu – miejsca pracy adwokata.

Fotografia przedstawia plakat do wystawy pt. "Zasłużeni w imię prawa..."

„Zasłużeni w imię prawa – historia Toruńskiej Adwokatury”
Ratusz Staromiejski
Wystawa czynna: 19 listopada 2022 – 12 lutego 2023