Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu, ul. Strumykowa 4.

Fot. K. Deczyński

Inicjatywa ma na celu wpisanie tradycji piernikarskich, nieodłącznie związanych z Toruniem, na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Naszym głównym celem jest kultywowanie pamięci, twórcza interpretacja tradycji piernikarskich oraz integracja potencjałów środowisk związanych z szeroko pojętym piernikarstwem. Chcemy wspólnie pracować nad tym, aby piernik mógł żyć dalej, przekazując swoje smaki i historię kolejnym pokoleniom.

Fot. K. Deczyński

Dołącz do naszego spotkania, aby być częścią ważnej inicjatywy i wspólnie z nami przyczynić się do zachowania piernikarskich tradycji Torunia!

______________

Wydarzenie: „Zachowajmy nasze piernikarskie dziedzictwo” – drugie spotkanie depozytariuszy w Muzeum Toruńskiego Piernika

Miejsce: Muzeum Toruńskiego Piernika

Termin: 18 kwietnia br., godz. 17.00