XLII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum” – wyniki

XLII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży
“Moja Przygoda w Muzeum”
42nd International Fine Arts Meeting for Children and Youth
“My Adventure in the Museum”

 

Wyniki/Results:

I GRUPA WIEKOWA (5-6 LAT)
The 1st age group (5-6 years old)

Nagrody/Awards:

 

Agata Dec, l. 5, Skierniewice (woj. łódzkie – łódzkie district)

Basquiat w komputerze/ Basquiat in the computer

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Dec

 

Szymon Pogorzelec, l. 5, Biłgoraj (woj. lubelskie – lubelskie district)

Mały artysta/The little artist

Opiekun plast./Artistic supervisor: Anna Świca

 

Julia Dragan, l. 6, Polkowice (woj. dolnośląskie – dolnośląskie district)

Bo mogę się pobawić eksponatami na niby/ Because I can play with exhibits not for real

Opiekun plast./Artistic supervisor: Małgorzata Wacińska

 

Emilia Drozdowska, l. 6, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Nenufary Moneta/ Monet’s water lilies

Opiekun plast./Artistic supervisor: Anna Rozłucka

 

II GRUPA WIEKOWA (7-9 LAT)

The 2nd age group (7-9 years old)

Nagrody/Awards:

 

Amelia Małek, l. 8, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Inspiracja twórczością Marii Ritter/Inspired by Maria Ritter

Opiekun plast./Artistic supervisor: Agata Rolka

 

Lilianna Rudzka, l. 19, Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Cerkiew/ The Orthodox church

Opiekun plast./Artistic supervisor: Magdalena Kuźmiuk

 

Dominik Zając, l. 9, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Inspiracja twórczością Nikifora/Inspired by Nikifor

Opiekun plast./Artistic supervisor: Agata Rolka

 

III GRUPA WIEKOWA (10-12 LAT)

The 3rd age group (10-12 years old)

Nagrody/Awards:

 

Krystian Aleksander Kołodziejczak, l. 10, Piszczac (woj. lubelskie – lubelskie district)

Mój Vincent/My Vincent

Opiekun plast./Artistic supervisor: Renata Owczaruk

 

Saba Dzwonek, l. 12, Żyrardów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Drzwi do Muzeum są zamknięte/The door to the Museum are closed

Opiekun plast./Artistic supervisor: Dorota Misiak

 

Rozalia Wrzosek, l. 12, Żyrardów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Chcę zwiedzić Zamek w Malborku/I want to visit Malbork Castle

Opiekun plast./Artistic supervisor: Dorota Misiak

 

IV GRUPA WIEKOWA (13-15 LAT)

The 4th age group (13-15 years old)

Nagrody/Awards:

 

Hanna Szwedkowicz, l. 13, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Moja Przygoda w Muzeum/My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Kokot

 

Monika Kolarczyk, l. 15, Pszczyna (woj. śląskie – śląskie district)

Stara fotografia/ The Old photo

Opiekun plast./Artistic supervisor: Joanna Wolany

 

Julia Piechna, l. 15, Świecie (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Magia Muzeum/ The magic of the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Urszula Kulczyk

 

V GRUPA WIEKOWA (16-18 LAT)

The 5th age group (16-18 years old)

Nagrody/Awards:

 

Laura Chaładyniak, l. 16, Zduńska Wola (woj. łódzkie – łódzkie district)

Z tęsknoty za sztuką Vincenta van Gogha – „Spacerując aleją jesienną”/

Longing  for the art of Vincent van Gogh – „Walking down the autumn avenue”

Opiekun plast./Artistic supervisor: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk

 

Julia Smoła, l. 17, Rydzyna (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Madonna

Opiekun plast./Artistic supervisor: Jerzy Kopras

 

Julia Guzdek, l. 18, Wadowice (woj. małopolskie – małopolskie district)

Sztuka dla każdego/ Art for everyone

Opiekun plast./Artistic supervisor: Anna Janik-Lempart

 

Nagrody Specjalne/Special Awards:

 

Jan Hajduk, l. 12, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Inspiracja twórczością Nikifora/Inspired by Nikifor

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

 

 Daniel Bryła, l. 24, Skierniewice (woj. łódzkie – łódzkie district)

Moja Przygoda w Muzeum/My Adventure in the Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Liliana Kozłowska-Grzelczak

 

Nagrody Multimedialne/Multimedia Awards:

 

Bialskie Centrum Kultury, Piksel – pracownia grafiki komputerowej

Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lilla Wielgan-Michaluk

 

Lidia Sacharuk, l. 7, Autoportret  z naszyjnikiem z cierni i kolibrem Fridy Kahlo

Helena Sacharuk, l. 10, Korzenie Fridy Kahlo

Oliwia Rogoźnicka, l. 12, Krzyk –  E. Munch

Kamil Turyk, l. 12, Mona Lisa

Oliwia Żuk, l. 12, Dziewczyna z perłą J. Vermeera

Kamil Gryglas, l. 14, Autoportret –  V. van Gogh

Weronika Siliwoniuk, l. 15, Dama z gronostajem L. da Vinci

 

Drużyna Motus II, Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego

Tęsknię za Muzeum/ I miss the Museum

Radziejowice (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Opiekun plast./Artistic supervisor: Katarzyna Kordyasz-Stolarska, Wioleta Czuba

 

Kornelia Bylina, l. 11

Amelia Fotek, l. 11

Dagmara Kącka, l. 11

Oliwia Wojtczak, l. 11

Julian Szulc, l. 13

Wiktor Elak, l. 14

 

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia / The Awards of the President of Toruń

 

Zuzanna Leśniak, l. 15, Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Toruńskie impresje/ Toruń impressions

Opiekun plast./Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

 

Monika Gawron, l. 18, Lublin (woj. lubelskie – lubelskie district)

Muzeum Kopernika/The Nicolaus Copernicus’ Museum

Opiekun plast./Artistic supervisor: Iwonna Jedlińska

 

Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandry Mierzejewskiej/

The Award of the Director of the District Museum in Toruń Aleksandra Mierzejewska

 

Maria Schramma, l. 16, Poznań (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Gra w szachy/Play chess

Opiekun plast./Artistic supervisor: Agata Migdalska

 

Nagrodzeni opiekunowie plastyczni:

The prize winning teachers:

 

Elżbieta Barciszewska-Kozioł – Nowy Sącz  (woj. małopolskie – małopolskie district)

Wioleta Czuba – Radziejowice (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Katarzyna Dec – Skierniewice (woj. łódzkie – łódzkie district)

Anna Janik-Lempart – Wadowice (woj. małopolskie – małopolskie district)

Iwonna Jedlińska – Lublin (woj. lubelskie – lubelskie district)

Katarzyna Kokot – Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Jerzy Kopras – Rydzyna (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Katarzyna Kordyasz-Stolarska – Radziejowice (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Liliana Kozłowska-Grzelczak – Skierniewice (woj. łódzkie – łódzkie district)

Urszula Kulczyk – Świecie (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Magdalena Kuźmiuk – Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Agata Migdalska – Poznań (woj. wielkopolskie – wielkopolskie district)

Dorota Misiak – Żyrardów (woj. mazowieckie – mazowieckie district)

Renata Owczaruk – Piszczac (woj. lubelskie – lubelskie district)

Agata Rolka – Nowy Sącz (woj. małopolskie – małopolskie district)

Anna Rozłucka – Toruń (woj. kujawsko-pomorskie – kujawsko-pomorskie district)

Marzena Sroczyńska-Gudajczyk – Zduńska Wola (woj. łódzkie – łódzkie district)

Anna Świca – Biłgoraj (woj. lubelskie – lubelskie district)

Małgorzata Wacińska – Polkowice (woj. dolnośląskie – dolnośląskie district)

Lilla Wielgan-Michaluk – Biała Podlaska (woj. lubelskie – lubelskie district)

Joanna Wolany – Pszczyna (woj. śląskie – śląskie district)