XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu z wielką radością ogłasza swój udział w tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która będzie wyjątkową okazją do świętowania 20 – lecia członkostwa Polski w UE. W związku z tym przygotowaliśmy specjalne wydarzenia.

Na stronie: [LINK TUTAJ] można znaleźć mapę atrakcji, która obejmuje wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich obywające się 10-11 maja br.

Fot. Archiwum MOT

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu

10 maja 2024 r. (piątek)

11.00 – Kimono – rzecz do noszenia – zajęcia z warsztatem plastycznym (laleczka origami) dla grup zorganizowanych, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą (M. Białkowska-Stenka)

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest kimono, jak się je zakłada i jakie funkcje pełni. Pogadanka z pokazem uzupełniona zostanie o wiadomości na temat rodzaju kimon, motywów zdobniczych występujących na tkaninach oraz elementów ubioru uzupełniających tradycyjny strój japoński, takich jak pas obi i buty geta.
Uzupełnieniem spotkania będzie warsztat plastyczny robienia laleczek japońskich z papieru.

• Udział w warsztatach w cenie 10 zł
  • Rezerwacja telefoniczna: 56 66 05 632

13.00 – Wędrówka do dalekiej Azji – oprowadzanie po wystawie „Świat Orientu”.

Opiekunka zbiorów Sztuki Dalekiego Wschodu opowie o Kamienicy pod Gwiazdą oraz o ciekawych eksponatach, które prezentowane są w tym pięknym budynku. Przytoczy historie przedmiotów, które są dziełami sztuki oraz ich kontekst kulturowy. Zwróci uwagę słuchaczy na skomplikowane techniki ich wykonania, wymagające cierpliwości i biegłości rzemieślniczej.

• Udział w oprowadzaniu w cenie 10 zł

Muzeum Twierdzy Toruń

10 maja 2024 r. (piątek)

11.00 – Oprowadzanie z przewodnikiem: Zwyczaje i ceremoniał podchorążacki 1920–1939, Muzeum Twierdzy Toruń (M. Giętkowski)

14.00 – oprowadzanie z przewodnikiem: Średniowieczne obwarowania Torunia, Muzeum Twierdzy Toruń (A. Kowalkowski)

11 maja 2024 r. (sobota)

• Udział w oprowadzaniu w cenie 10 zł

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach i oprowadzaniach.