Wystawa „Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa”

Zapraszamy Państwa na dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, na którym prezentowana jest wystawa pt. „Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa” przygotowana przez NID z okazji obchodów jubileuszu swojej działalności.

Narodowy Instytut Dziedzictwa, który od 1962 roku wspiera i ochrania dla przyszłych pokoleń materialny i niematerialny dorobek kulturowy Polski, świętuje jubileusz w 15 miastach na terenie kraju, w tym także w Toruniu.

Fotografia przedstawia fragment dziedzińca Ratusza Staromiejskiego w Toruniu z elementami wystawy plenerowej.

Wystawa na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego pt. „Przyszłym pokoleniom. 60 lat misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa”, fot. K. Deczyński

Jak podkreśliła Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa – dr hab. Katarzyna Zalasińska „Polska może się poszczycić pięknym dziedzictwem materialnym i niematerialnym. Od lat zespół NID stara się zachować ten dorobek dla przyszłych pokoleń. Prowadzimy więc nie tylko działalność mającą na celu właściwą ochronę zabytków, ich ewidencji i opiniowania, ale staramy się dotrzeć z tym przesłaniem do szerszego grona odbiorców. W myśl słów Stanisława Jachowicza “Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie”, pragniemy by wystawa “Przyszłym pokoleniom”, organizowana w ścisłej współpracy z Ośrodkami i Pracowniami Terenowymi NID w 15 miastach w Polsce, uświadomiła społeczeństwu, że Polska to bogaty w tradycje i zabytki kraj, który warto poznać.”

W imieniu Muzeum Okręgowego w Toruniu gratulujemy Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa jubileuszu i zapraszamy na dziedziniec Ratusza, by zapoznać się z historią i działalnością tej wyjątkowej instytucji.