Wystawa pokonkursowa 44. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”

Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem urodzin wybitnego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika – hasło przewodnie konkursu brzmiało „Wokół Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin”. Celem projektu było pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zbiorów muzealnych różnego typu, rozbudzenie zainteresowań z zakresu sztuki i kultury oraz zachęcenie do podjęcia próby samodzielnej twórczości plastycznej, po doświadczeniach zdobytych podczas wizyty w galerii lub muzeum. A także, w związku z rokiem kopernikańskim, przybliżenie uczestnikom postaci słynnego naukowca, jego dokonań oraz wpływu na rozwój kultury i nauki.

 

3 wizerunki Mikołaja Kopernika

Autorka: Kalina Rosiek

W tym roku na konkurs napłynęły 1054 prace. Jury przyznało 23 równorzędne nagrody oraz zakwalifikowało 300 prac do wystawy pokonkursowej. Poprzez głosowanie na wystawie (Plebiscyt Publiczności) wyłonione zostaną dodatkowe nagrody. Projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem odbiorców – zarówno indywidualnych, jak i instytucji kulturalnych oraz ośrodków edukacyjnych na całym świecie. Prace na konkurs dotarły z następujących państw: Białorusi, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Bułgarii, Hongkongu, Serbii, Tajwanu oraz Polski.

 

Kobieta oglądająca obraz z Mikołajem \Kopernikiem

Autorka: Konstancja Lorek

Wystawa będzie prezentowana na II p. Ratusza Staromiejskiego do 10 marca 2024 r. Zachęcamy do zapoznania się z Katalog 44 edycji wystawy „Moja Przygoda w Muzeum”

Zapraszamy do przeżycia z nami własnej przygody w muzeum.

Wstęp na wernisaż wolny.

 

_______________

Wystawa: „Moja przygoda w muzeum”

Miejsce: Ratusz Staromiejski

Wernisaż wystawy: 8.12.2023 r. , godz. 12.00

Termin: 9.12.2023  – 10.03.2024 r.

Kuratorka wystawy: Magda Polanowska 

_______________

Konkurs dofinansowany przez Gminę Miasta Toruń

 

Sponsor

 

_____________

 

baner