Wystawa pokonkursowa „Jestem wolny – jestem sobą”

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wystawę związaną z wyjątkowym konkursem plastycznym, który zapoczątkowaliśmy w tym roku. Mowa o konkursie „Jestem wolny – jestem sobą” na plakat profilaktyczny dotyczący problematyki uzależnień i radzenia sobie z różnymi zagrożeniami, skierowany do dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

Na konkurs przesłanych zostało aż 148 prac z kilkunastu ośrodków – szkół, domów kultury, ognisk plastycznych itp. oraz kilkadziesiąt prac indywidualnych.

Jury konkursu obradowało 4 lipca 2022 roku pod przewodnictwem dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu – Aleksandry Mierzejewskiej. Prace plastyczne oceniano w czterech kategoriach wiekowych: 7–9 lat, 10–12 lat, 13–15 lat i 16–18 lat. Jury przyznało 4 nagrody, 8 wyróżnień oraz zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej aż 114 prac (lista laureatów konkursu).

Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy odbyły się 15 lipca 2022 roku o godz. 12.00 w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (ul. Łazienna 16).

Wystawę można oglądać do 27 listopada 2022 r., dodatkowo do 5 sierpnia nagrodzone prace będą prezentowane w dużych formatach na bilbordach na Placu Rapackiego.

Plakat do wystawy pokonkursowej "Jestem wolny - jestem sobą

Mamy nadzieję, że konkurs zapisze się na stałe w działalności Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz zapoczątkuje piękną przygodę plastyczną dla młodych artystów. Dodatkowym i bardzo ważnym elementem konkursu plastycznego jest aspekt psychologiczny i walka z wszelkiego rodzaju uzależnieniami.

Zapraszamy do muzeum na wystawę pokonkursową pt. „Jestem wolny – jestem sobą”. Wstęp wolny.

Zapraszamy do odbioru nagród do wystawy pokonkursowej „Jestem wolny – jestem sobą” w Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej 16 w Toruniu. Odbiór nagród w kasie Muzeum, w godzinach 10.00-18.00, od wtorku do niedzieli.

 

Wystawa pokonkursowa „Jestem wolny – jestem sobą”
Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów 
Wernisaż: 15 lipca 2022 r. o godz. 12.00
Wystawa czynna: 16 lipca– 27 listopada 2022 r.

______________________

Konkurs i wystawę dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń