Wystawa „Mój świat cudów. Waldemar (Wojtek) Woźniak. Malarstwo, asamblaż, rysunek”.

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do Ratusza Staromiejskiego na wystawę pt. „Mój świat cudów. Waldemar (Wojtek) Woźniak. Malarstwo, asamblaż, rysunek”.

Waldemar (Wojtek) Woźniak (ur. 1948 w Gdańsku) ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni Stanisława Borysowskiego. Z toruńskim uniwersytetem związane było całe jego życie zawodowe, od stanowiska asystenta po profesora, aż do emerytury w 2016 r. W tutejszym Zakładzie Malarstwa prowadził pracownie malarskie i rysunkowe. Najbardziej charakterystycznymi postaciami jego wypowiedzi artystycznej jest malarstwo i asamblaż (czyli trójwymiarowa kompozycja utworzona z różnych przedmiotów).

Jak wskazuje prof. Tomasz de Rosset „obrazy – olejne na płótnie czy też akwarelowe, albo pastelowe na papierze – dowodzą silnie ogromnej wrażliwości kolorysty, asamblaże zaś i kolaże zestawiane z wycinków papierowych i z różnorodnych, na ogół znalezionych na plaży morskiej drewien, muszli, skorup, piór oraz zasuszonych roślin, a także innych przedmiotów, a w tym narzędzi kuśnierskiego warsztatu jego ojca, nacechowane są specyficznym sentymentem. Były one wielokrotnie pokazywane na ważnych wystawach, przyniosły autorowi liczne nagrody.”

Zapraszamy na wystawę i do odkrywania „świata cudów”.

 

Praca "Pejzaż z kogutem" Waldemara Woźniaka

Waldemar (Wojtek) Woźniak, „Pejzaż z kogutem”, 1985

 

Plakat wystawy "Mój świat cudów..."

 

Praca "Pocztówka z Majorki" Waldemara Woźniaka

Waldemar (Wojtek) Woźniak, „Pocztówka z Majorki”,1986


„Mój świat cudów. Waldemar (Wojtek) Woźniak. Malarstwo, asamblaż, rysunek”

Ratusz Staromiejski
Wernisaż: 10 czerwca 2022 r. o godz. 17.00
Wystawa czynna: 11 czerwca – 28 sierpnia 2022 r.
Kuratorzy wystawy: Anna Kroplewska-Gajewska, prof. Tomasz de Rosset