Laureaci 45. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży ,,Moja Przygoda w Muzeum” | Results and laureats of 45th International Fine Arts Competition for Children and Youth ,,My Adventure in the Museum”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 1 lipca 2024 r. jury wyłoniło laureatów 45. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”| 45th International Fine Arts Competition for Children and Youth ,,My Adventure in the Museum”.

Fot. Krzysztof Deczyński

Prace zostały nadesłane z wielu zakątków świata, poziom była naprawdę wysoki, a wybór dla jury bardzo trudny. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za kreatywność, wyobraźnię i wysoki poziom wykonania prac. Przedstawiamy laureatów tegorocznego konkursu.

Wyniki / Results:

 

I GRUPA WIEKOWA (5–6 LAT)

The 1st age group (5–6 years old)

Pola Wrońska-Sobiecka, l. 5, Żyrardów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

Dinozaury ożywają w muzeum / Dinosaurs come to life in the museum

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Maja Wrońska

Zhou Botong, l. 6, Wuhan (Chiny /China)

Noc zwierząt w Muzeum / Night of Animals in the Museum

Opiekun plast. /Artistic supervisor: Zhao Jing

Vlad Carp, l. 6, Iasi (Rumunia / Romania)

Moja Przygoda w Muzeum / My Adventure in the Museum

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Simona Toma

Michalina Krawczyk, l. 6, Zamość (woj. lubelskie / lubelskie district)

Malować jak Picasso / To Paint Like Picasso

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Maria Śliczniak

II GRUPA WIEKOWA (7–9 LAT)

The 2nd age group (7–9 years old)

Ida Grabczyńska, l. 7, Nowy Sącz (woj. małopolskie / małopolskie district)

Kościół – inspiracja Nikiforem Krynickim / The Church – Inspiration of Nikifor Krynicki

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Hanna Fałkowska, l. 8, Baranów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

Karuzela – interpretacja obrazu Judyty Sobel / Carousel – interpretation of Judyta Sobel’s painting

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Małgorzata Rytel-Kuc

Julia Król, l. 9, Biłgoraj (woj. lubelskie / lubelskie district)

Rzeźba ludowa / The Folk sculpture

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Anna Świca

III GRUPA WIEKOWA (10–12 LAT)

The 3rd age group (10–12 years old)

Angelo Chan, l. 10, Hongkong (Chiny/China)

W cudownym Muzeum Historii Naturalnej / In the Marvellous Natural Museum

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Stephanie Yip

Nikola Konjikusic, l. 10, Subotica (Serbia)

Warsztaty w „AmArt”/ Workshop „AmArt”

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Emilija Grubanov Martinek

Emilia Frączak, l. 11, Baranów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

Święty Franciszek / Saint Francis

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Małgorzata Rytel-Kuc

Jakub Karwacki, l. 12, Biała Podlaska (woj. lubelskie / lubelskie district)

Abstrakcja / The Abstaction

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Magdalena Kuźmiuk

Patrycja Kowalska, l. 12, Żyrardów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

               Interpretacja mozaiki bizantyjskiej / Interpretation of the Byzantine Mosaic

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Dorota Misiak

IV GRUPA WIEKOWA (13–15 LAT)

The 4th age group (13–15 years old)

Monika Dynowska, l. 13, Zamość (woj. lubelskie / lubelskie district)

Monastyr / The Monastery

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Maria Śliczniak

Dominika Sajdak, l. 13, Pszczyna (woj. śląskie / śląskie district)

Herbaciarnia / The Tearoom

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Anna Maniakowska-Sajdak

Padmaja Satyen Gandhi, l. 14, Vadodara (Indie / India)

Przeżyj lądowania na Księżycu w Muzeum / Experiencing Moon Landing in a Museum

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Hitesh Rana

Artur Kudlik, l. 14, Nowy Sącz (woj. małopolskie / małopolskie district)

Mój Pikasiak / My “Pikasiak”

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Maja Mirska, l. 14, Piszczac (woj. lubelskie / lubelskie district)

Smutny portret / The Sad Portrait

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Renata Owczaruk

V GRUPA WIEKOWA (16–18 LAT)

The 5th age group (16–18 years old)

Magdalena Ćwiklińska, l. 17, Koszalin (woj. zachodniopomorskie / zachodniopomorskie district)

Niebo Witkacego / Witkacy’s Haeven

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Maria Karpińska

Wiktor Kozdroń, l. 17, Sanok (woj. podkarpackie / podkarpackie district)

Korzenne pokolenie / Roots Generation

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Tomasz Nazar

Aleksandra Wanat, l. 18, Szczebrzeszyn (woj. lubelskie / lubelskie district)

Kobieta Amedeo Modiglianiego / Amedeo Modigliani’s Woman

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Agnieszka Wróbel

Nagrody Specjalne

Special Awards

Mateusz Romaniuk, l. 16, Biała Podlaska (woj. lubelskie / lubelskie district)

Szukając drogi / Looking for the Way

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Małgorzata Piekarska

Patryk Podkoń, l. 24, Skierniewice (woj. łódzkie / łódzkie district)

Estera Karp – inspiracje / Estera Karp – Inspirations

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Liliana Kozłowska-Grzelczak

Nagrody Multimedialne

Multimedia Awards

Zofia Józefiak, l. 10, Leszno (woj. wielkopolskie / wielkopolskie district)

Światło i cień / The Light and the Shadow

Opiekun plast. /Artistic supervisor: Barbara Napieralska

Bialskie Centrum Kultury, Piksel – pracownia grafiki komputerowej:

 Władysław Misiołek, l. 10, Lidia Sacharuk, l. 10, Dorota Wawryniuk, l. 10, Anna Chomińska, l. 11, Marta Lesińska, l. 11, Marcelina Niedźwiedź, l. 11, Ignacy Aduckiewicz, l. 12, Adam Huczek, l. 12, Zuzanna Jóźwik, l. 12, Paulina Borowska, l. 13, Emilia Daniluk, l. 13, Pola Kopytiuk, l. 13, Sebastian Kordaczuk, l. 13, Łucja Reluga, l. 13, Lilianna Rudzka, l. 13, Zuzanna Rudzka, l. 13, Helena Sacharuk, l. 13, Aleksander Wapa, l. 13, Natalia Grzechnik, l. 14, Wiktor Skoczeń, l. 14, Jakub Kordaczuk, l. 15,

Biała Podlaska (woj. lubelskie / lubelskie district)

Niebieski sen Marca Chagalla / The Blue Dream by Marc Chagall

Opiekun plast./Artistic supervisor: Lilla Wielgan-Michaluk

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia

The Awards of the President of Toruń

Jakub Antośkiewicz, l. 8, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie / kujawsko-pomorskie district)

Rodzinne zwiedzanie Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą /

Family Tour of the Far East in Kamienica pod Gwiazdą

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Agnieszka Haber-Antośkiewicz

Zuzanna Piwowar, l. 9, Nowy Sącz (woj. małopolskie / małopolskie district)

Herb Torunia / The Coat of Arms of Toruń

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Elżbieta Barciszewska-Kozioł

Nagrody Dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandry Mierzejewskiej

The Awards of the Director of the District Museum in Toruń Aleksandra Mierzejewska

Zofia Szlag, l. 12, Toruń (woj. kujawsko-pomorskie / kujawsko-pomorskie district)

Toruń

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Agata Kwiatkowska

Kalina Rosiek, l. 16, Nowy Sącz (woj. małopolskie / małopolskie district)

Moja Przygoda w Muzeum / My Adventure in the Museum

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Jarogniew Barciszewski-Kozioł

 

Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego

w Toruniu

The Award of The Society of the District Museum’s Friends

in Toruń

Marika Kitowska, l. 14, Szczebrzeszyn (woj. lubelskie/ lubelskie district)

Portret – Pablo Picasso / Portrait – Pablo Picasso

Opiekun plast. / Artistic supervisor: Agnieszka Wróbel

Nagroda dr Katarzyny Rumińskiej-Rutkowskiej

The Award of Katarzyna Rumińska-Rutkowska Ph.D.

Rachel Jiang, l. 13, Sunnyvale (Stany Zjednoczone Ameryki / United States of America)

Moc / Power

Opiekun plast. / Artistic supervisor: op. Emma Pan

 

 

Nagrodzeni opiekunowie plastyczni

The prize winning teachers

Elżbieta Barciszewska-Kozioł – Nowy Sącz (woj. małopolskie / małopolskie district)

Emilija Grubanov Martinek – Subotica (Serbia)

Zhao Jing – Wuhan (Chiny / China)

Maria Karpińska – Koszalin (woj. zachodniopomorskie / zachodniopomorskie district)

Liliana Kozłowska-Grzelczak – Skierniewice (woj. łódzkie / łódzkie district)

Magdalena Kuźmiuk – Biała Podlaska (woj. lubelskie / lubelskie district)

Anna Maniakowska-Sajdak – Pszczyna (woj. śląskie / śląskie district)

Dorota Misiak – Żyrardów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

Barbara Napieralska – Leszno (woj. wielkopolskie / wielkopolskie district)

Tomasz Nazar – Sanok (woj. podkarpackie / podkarpackie district)

Renata Owczaruk – Piszczac (woj. lubelskie / lubelskie district)

Małgorzata Piekarska – Biała Podlaska (woj. lubelskie / lubelskie district)

Hitesh Rana – Vadodara (Indie / India)

Małgorzata Rytel-Kuc – Żyrardów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

Maria Śliczniak – Zamość (woj. lubelskie / lubelskie district)

Anna Świca – Biłgoraj (woj. lubelskie / lubelskie district)

Simona Toma – Iasi (Rumunia / Romania)

Lilla Wielgan-Michaluk – Biała Podlaska (woj. lubelskie / lubelskie district)

Maja Wrońska – Żyrardów (woj. mazowieckie / mazowieckie district)

Agnieszka Wróbel – Szczebrzeszyn (woj. lubelskie / lubelskie district)

Stephanie Yip – Hongkong (Chiny / China)

 

GRATULUJEMY!

_____________