Wydłużamy dostępność wieży Ratusza Staromiejskiego

Muzeum Okręgowe w Toruniu informuje, że od 1 kwietnia 2024 roku wieża Ratusza Staromiejskiego w Toruniu jest dostępna dla zwiedzających w wydłużonych godzinach, tj. 10.00–18.00.

Fot. Archiwum MOT

Na wierzchołek tej historycznej wieży prowadzi 175 stopni, zapewniając niezapomniane wrażenia dla wszystkich odwiedzających. Po osiągnięciu szczytu można podziwiać wspaniały widok na miasto. Z tarasu usytuowanego na wysokości 40 metrów rozciąga się rozległa panorama Torunia, obejmująca najważniejsze zabytki oraz malowniczą Wisłę przepływającą nieopodal.

Z góry doskonale widać układ przestrzenny toruńskiej starówki, która zachowała się w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego, przyciągając licznych turystów i miłośników historii.

We wnętrzu wieży czekają na Państwa dwa dzwony pochodzące z XVIII wieku – godzinowy i kwadransowy – stanowiące integralną część zegara, który pokazuje czas na cztery strony świata. Wieża, pierwotnie zwieńczona szpiczastym hełmem z złotą koroną na szczycie, uległa zniszczeniu w 1703 roku podczas szwedzkiego oblężenia, jednakże jej historia nadal przyciąga uwagę i zachwyca odwiedzających.

Fot. K. Deczyński

Fot. K. Deczyński

Jeśli pragniesz zobaczyć Toruń z zupełnie nowej perspektywy, nie przegap okazji odwiedzenia wieży ratuszowej. Nowe godziny dostępności pozwolą jeszcze większej liczbie osób odkryć piękno tego miejsca. Ponadto w cenie biletu udostępnione są lunety, które pozwolą jeszcze lepiej poznać szczegóły panoramy miasta. Zanurz się w historii i architekturze Torunia, podziwiając je z wysokości wieży ratuszowej!

____

Wieża Ratuszowa: od 1 kwietnia br., godz. 10.00 – 18.00

____