Wirtualna Noc Muzealna 2020

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wyjątkową, wirtualną Noc Muzeów 2020, która odbędzie się 16 maja w godzinach 18:00-23:00 na facebookowym profilu instytucji (facebook.com/MuzeumOkregoweWToruniu). W programie przewidziano m.in. publikacje artykułów, filmów prezentujących przechowywane na co dzień w magazynach zabytki czy gry i zabawy edukacyjne dla młodszych odbiorców. Dodatkowo od piątku 15 maja, od godziny 14:00 aż do poniedziałku 18 maja, do godziny 12:00 zaplanowano wyjątkową przecenę 10. muzealnych wydawnictw. Sprzedaż prowadzona będzie stacjonarnie (ale tylko w godzinach otwarcia muzeum) oraz internetowo na stronie bilety.muzeum.torun.pl przez cały czas trwania promocji.

Harmonogram publikacji materiałów:

18:00 – Film „Życie codziennie średniowiecznej parafii toruńskiej”

19:00 – Konkurs dla młodszych odbiorców

20:00 – Artykuł „Nie tylko koty mają siedem żyć – historia jednej Baby”

21:00 – Film prezentujący obrazy Zdzisława Beksińskiego znajdujące się w kolekcji muzeum –

22:00 – Artykuł „Huipile z Gwatemali w kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu”

23:00 – Artykuł „Rzeźba Buddy z północnej Tajlandii ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu”