Wieczory z dziełem Jana Matejki ,,Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem” w Ratuszu Staromiejskim

„Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, arcydzieło najwybitniejszego reprezentanta nurtu historyzmu w malarstwie polskim Jana Matejki, które należy do zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie prezentowany od 12 do 26 listopada br. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Wystawa  została wzbogacona o szkice Jana Matejki będące studium postaci Mikołaja Kopernika do prezentowanego dzieła.

Prezentacja dzieła Jana Matejki odbędzie się w Sali Mieszczańskiej:
  • 12 listopada, godz. 16.00 – wernisaż wystawy, odsłonięcie (wstęp wolny)
  • 13–19 listopada – prezentacja obrazu w godz. 10.00–20.00 (wstęp wolny)
  • 20 listopada  – ZAMKNIĘTE
  • 21–26 listopada – prezentacja obrazu w godz. 10.00–16.00 (w ramach biletu wstępu na zwiedzanie Ratusza Staromiejskiego)

Pozostałe opłaty do Ratusza Staromiejskiego pozostają bez zmian.

Obraz prezentowany jest w ramach Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

_____

astronom kopernik, czyli rozmowa z Bogiem

„Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, 1873 , Jan Matejko, Archiwum UJ

Już dziś możemy się pochwalić, że w dniach  13 – 19 listopada obraz „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem” w naszym muzeum obejrzało ponad 10 500 osób. Serdecznie dziękujemy za obecność! Jak widać dzieło Jana Matejki cieszy się ogromną popularnością, dlatego też zapraszamy wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć go na własne oczy do Ratusza Staromiejskiego.

_____

Wydarzenie: Prezentacja obrazu ,,Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”

Termin: 12 listopada – 24 listopada br.

Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego

_____

Kuratorem wystawy jest Marek Żydowicz, koordynatorkami są: Agnieszka Swoińska i Dominika Krawańska

Organizatorem wystawy jest Fundacja Tumult

Wystawa powstaje dzięki wsparciu zespołu Muzeum Okręgowe w Toruniu

Partnerem głównym wydarzenia jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerami są Muzeum Okręgowe w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Muzeum Narodowe w Krakowie

Festiwal EnergaCAMERIMAGE dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Toruń