Warsztaty snycerskie z Beatą Pranke-Zdziebło

Projekt pt. „Warsztat snycerski – forma zamknięta w drewnie” ma charakter kompleksowego przedsięwzięcia kulturalno-artystycznego, które odbywa się dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Obejmuje on wykonanie czterech form piernikarskich, 4 krótkich filmów ilustrujących etapy powstawania form, warsztatów i prezentacji.
Formy przedstawiać będą najbardziej rozpoznawalne dzieła plastycznych i architektoniczne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego: Bramę Wodną w Grudziądzu, Spichlerze w Bydgoszczy, Katedrę we Włocławku i panoramę Torunia. Formy zostaną wykonane z zachowaniem najlepszych praktyk i tradycji tego ginącego zawodu.

Zapraszamy 11 grudnia (sobota) o godz. 13.30 do Muzeum Toruńskiego Piernika na warsztaty snycerskie, które w ramach projektu pt. „Warsztat snycerski – forma zamknięta w drewnie” poprowadzi Beata Pranke-Zdziebło – stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – jedna z nielicznych kobiet zajmujących się wytwarzaniem form do pierników.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na BEZPŁATNE spotkanie przyjmowane są drogą mailową: dhtp@muzeum.torun.pl