Warsztaty origami z Hajime Watanabe

Zapraszamy na warsztaty origami, które odbędą się w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą 18 listopada br. o godz. 12:00. Poprowadzi je Hajime Watanabe, Japończyk mieszkający od wielu lat w Toruniu.

Ptak wykonany z szarego papieru.

Fot. K. Paczuska

Warsztaty origami towarzyszą wystawie Chigiri-e, czyli jak po japońsku kunsztownie drzeć papier. Prace Ogawa Yumi – czar i magia papieru washi. Zarówno chigiri-e, jak i origami wykorzystują papier. W przypadku chigiri-e papier się drze, a w origami składa. To drugie rękodzieło pochodzi z Chin, ale twórczo rozwinęło się w Japonii i dlatego uważa się je za tradycyjną sztukę japońską. Sztuka origami obecnie wykorzystywana jest do tworzenia skomplikowanych i pomysłowych figur, ozdób i przedmiotów codziennego użytku. Ten niezwykły potencjał origami powoduje, że nawet NASA wykorzystuje je w swoich technologiach.

Miś wykonany z szarego papieru

Fot. K. Paczuska

W trakcie poprzednich warsztatów składaliśmy popularnego w Japonii misia Rilakkuma. W tę sobotę będziemy składać m.in. misia-pacynkę, do założenia na palec.

Warsztaty skierowane są do dzieci, ale zapraszamy do uczestnictwa również opiekunów.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie: Warsztaty origami z Hajime Watanabe

Miejsce: Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą

Termin: 18 listopada 2023r., 12.00 godz.

Prowadzący: Hajime Watanabe