Torunianie u Ojca Świętego Jana Pawła II – wspomnienie wystawy z 2014 roku

18 maja obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Przypominając sobie tego wielkiego człowieka chcielibyśmy zaproponować powrót, na chwilę, do naszej wystawy z 2014 roku.

W 2014 roku z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało wystawę: Torunianie u Ojca Świętego Jana Pawła II. Ideą organizatorów było włączenie możliwie licznej grupy obywateli grodu Kopernika w przygotowanie ekspozycji. Mieszkańcy podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, ze spotkań z Ojcem Świętym, przynosząc osobiste zdjęcia, które po powiększeniu eksponowaliśmy w Ratuszu Staromiejskim.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją >>> Torunianie u Ojca Świętego