Toruń w czasie II wojny światowej na nieznanych fotografiach.

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”.

Tematem najbliższego wykładu będzie okupacyjny Toruń widziany przez obiektyw aparatu fotograficznego. Zdjęcia wykonywane przez żołnierzy, mieszkańców czy przyjeżdżających do miasta turystów, ukazują je w różnoraki sposób, jednak zawsze przez pryzmat władających nim Niemców. Każda fotografia to osobna opowieść o Toruniu i jego mieszkańcach, w tym jakże trudnym, wojennym czasie.

Kolekcję ponad 200 niepublikowanych wcześniej zdjęć przedstawi pan Marcin Orłowski – przewodnik i krzewiciel historii miasta, specjalista w dziedzinie wojennych dziejów Torunia i toruńskiej konspiracji.

Wszystkich chętnych, chcących poznać czasy drugowojennego Torunia z perspektywy fotografujących go osób, zapraszamy w środę 29 listopada, o godzinie 17:30, do Muzeum Twierdzy Toruń, przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Wydarzenie: Środowe spotkanie z historią wojskowości

Miejsce: Muzeum Twierdzy Toruń