Toruń kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Toruń jest kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2029. W swoich staraniach o to miano miasto Mikołaja Kopernika w jego rocznicę urodzin pamięta o swoim najwybitniejszym mieszkańcu. Wielki humanista, człowiek, europejczyk, genialny umysł, marzyciel. Taki był Kopernik i to on jest naszym duchowym przewodnikiem w tej ekscytującej podróży po tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Koncepcja starań pod nazwą „Sztuka przyciągania” czerpie inspiracje z otwartości umysłu wielkiego astronoma, buduje fundamenty europejskości naszego programu, a także sięga tam daleko, gdzie dziś są „czarne dziury” na mapie kulturalnej miasta – wreszcie otwiera się na ludzi i wszystkich traktuje jednakowo.
Szczegóły koncepcji starań Torunia o tytuł europejskiej Stolicy Kultury oraz wszystkie informacje dot. tego projektu dostępne są na stronie www.esk2029.pl [LINK TUTAJ]

Na fioletowym tle rysunki elewacji znanych budynków Torunia w różnych kolorach oraz napisy.