Zapraszamy na tort urodzinowy w Domu Mikołaja Kopernika

19 lutego 2023 r. o godz. 11.30  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do Domu Mikołaja Kopernika na jubileuszowy tort z okazji  550.rocznicy urodzin astronoma.

Animowana, kolorowa grafika przedstawiająca Mikołaja Kopernika w czerwonym stroju i urodzinową czapką na głowie. Trzyma dwupiętrowy tort ze świeczakami, nad którym powiewa balon z napisem 550.

Proj. P. Broma

Wszyscy, którzy pragną z nami świętować okrągła rocznicę urodzin astronoma, zapraszamy do Domu Mikołaja Kopernika, gdzie odbędzie się małe przyjęcie urodzinowe, które uświetni słodki tort. Słodki poczęstunek  przygotuje dla Państwa jedna z najstarszych cukierni  w Toruniu – Cukiernia Franciszka Pokojskiego.

Mikołaj Kopernik, postać mężczyzny w ciemnych włosach do ramion

fot. K. Deczyński

Niewątpliwą atrakcją będzie rodzina Mikołaja Kopernika, w którą wcielą się nasi muzealni koledzy z działu edukacji. Zwiedzający będą mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w rodzinnym wnętrzu domu młodego Mikołaja.

Rodzina w strojak z epoki w średniowiecznych wnętrzach

fot. K. Deczyński

ZAPRASZAMY PAŃSTWA BARDZO SERDECZNIE