Statuetka „Modernizacja Roku 2018” dla Domu Mikołaja Kopernika

Niezmiernie miło nam poinformować, że Muzeum Okręgowe w Toruniu zostało odznaczone statuetką „Modernizacja Roku 2018” w kategorii Obiekty Zabytkowe za modernizację Domu Mikołaja Kopernika.

Nagroda przyznana została za:

„…niezwykłe wprowadzenie we wnętrza XV – wiecznych kamienic najnowszych technologii multimedialnych przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru Domu Kopernika. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienny pomysł wkomponowania szklanej klatki w szkielet średniowiecznej więźby dla umożliwienia podziwiania poddasza przez zwiedzających. Muzeum dostosowano dla osób niepełnosprawnych co nie jest łatwe w tego typu obiektach”

Cieszymy się, że nasza praca doceniana jest w ogólnopolskich konkursach, a zabytek jakim jest Dom Mikołaja Kopernika jest chlubą Torunia.