Środowe spotkania z historią wojskowości – odsłona druga

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowych spotkań z historią wojskowości”. Najbliższy wykład poświęcony będzie najnowszemu, 14. zeszytowi „Atlasu Twierdzy Toruń”, w całości dedykowanemu toruńskiemu Fortowi XI – Stefan Batory. Podczas spotkania autorzy publikacji opowiedzą o pracy nad wydawnictwem oraz przybliżą uczestnikom zawartą w nim tematykę.

Katarzyna Polak przedstawi problematykę konserwatorską jenieckich napisów z czasów Stalagu XXA. Marcin Orłowski i Paweł Bukowski zaprezentują obozową historię fortu podczas II wojny światowej, zaś Lech Narębski przybliży dzieje budowy fortu i jego funkcję w systemie obronnym Twierdzy Toruń.

Na pierwszym planie widoczna jest okładka książki, w drugim planie plansza ekspozycyjna.

Fot. A. Kowalkowski

Omawiany zeszyt „Atlasu Twierdzy Toruń” będzie można zakupić podczas spotkania w atrakcyjnej, promocyjnej cenie. Dostępne będą również niektóre numery archiwalne.

„Środowe spotkania z historią wojskowości” to zapoczątkowany w styczniu br. cykl wykładów odbywających się w każdą ostatnią środę miesiąca i przybliżających uczestnikom spotkań tematy związane z fortyfikacjami, garnizonem, szkolnictwem wojskowym oraz wydarzeniami wojskowymi i militarnymi z historii Torunia.

Wszystkich chętnych, by poznać historię Fortu XI zapraszamy w środę, 23 lutego o godzinie 17:30, do Muzeum Twierdzy Toruń przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.
Wstęp wolny.