Środowe spotkania z historią wojskowości cz. IV – „Twierdza Toruń współcześnie – Forty Artyleryjskie”

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. Tym razem – w związku z otwarciem nowej wystawy czasowej pt. „Twierdza Toruń współcześnie – Forty Artyleryjskie”, wykład poświęcony będzie właśnie tego rodzaju obiektom.

Podczas spotkania przybliżymy uczestnikom dzieje wszystkich ośmiu dzieł architektury fortyfikacyjnej, których budowa na przełomie lat 70 i 80 XIX w. stworzyła z Torunia potężną twierdzę, znaną w całej Europie. Omówimy szczegółowo założenia, jakimi kierowano się podczas wytyczania pierścienia fortów, różnice w konstrukcji poszczególnych obiektów oraz ich historię na przestrzeni ostatnich 140 lat.

Spotkanie poprowadzi specjalista Działu Historii Twierdzy Toruń – Adam Kowalkowski, wojskoznawca oraz przewodnik po Toruniu i Twierdzy Toruń.
Wszystkich zainteresowanych poznaniem ciekawostek związanych z toruńskimi fortami zapraszamy w środę 27 kwietnia o godzinie 17:30 do Muzeum Twierdzy Toruń, przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.

Przed rozpoczęciem wykładu zachęcamy do obejrzenia wystawy posterowej poświęconej omawianym obiektom, umieszczonej na muzealnym dziedzińcu

Wstęp wolny.
Zapraszamy!