Spotkanie „Bicyklami z Białegostoku do Santiago de Compostela”

5 marca 2020 r., o godzinie 17:00 zapraszamy do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na spotkanie połączone z fotorelacją z pielgrzymki rowerowej na trasie Białystok (Polska, Podlasie) – Santiago de Compostela (Galicia, Hiszpania), która odbyła się w dniach 21 kwietnia – 16 czerwca 2018 roku.

O swojej podróży opowie Antoni Oleksicki, który jest historykiem, specjalizującym się w historii urbanistyki i architektury. Przez wiele lat był wojewódzkim konserwatorem zabytków w Białymstoku, później zastępcą wojewódzkiego konserwatora zabytków w Warszawie, prywatnie interesuje się zabytkową architekturą i urbanistyką; prywatne i zawodowe zainteresowania znalazły swe odbicie w prezentacji. Zobaczycie państwo wybór spośród ponad 8000 zdjęć, jakie wykonane zostały na długiej bo liczącej ok. 4000 km trasie wiodącej przez Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię Francję i Hiszpanię. Ponieważ pielgrzymi (było ich dwu), poruszali się z dala od utartych szlaków turystycznych, można będzie zobaczyć wiele obiektów, mało znanych, a niezwykle ciekawych.