Spotkania profilaktyczne przy wystawie „Jestem wolny – jestem sobą” 2022 r.

Zapraszamy na cykl spotkań profilaktycznych przy wystawie pokonkursowej „Jestem wolny – jestem sobą”. Odbywać się będą one w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów we wrześniu i październiku 2022 roku. Wstęp na zajęcia po uprzednim zapisie jest bezpłatny.

Celem spotkań jest pomoc dzieciom, które nie dostały szansy na poznanie i zrozumienie siebie, szansy na dotarcie do swojej siły, potencjału, wartości, pragnień czy zdolności. Warsztaty mają pokazać, jak stać się dla siebie czułym, troskliwym i odpowiedzialnym opiekunem oraz jak budować satysfakcjonujące relacje oparte na bezpieczeństwie, zrozumieniu i wzajemnej trosce. Jak nadać sens własnemu życiu. W dzisiejszej, często trudnej, rzeczywistości mogą pomóc zatrzymać się i zastanowić, czy chcemy się zmienić oraz na czym owa przemiana będzie polegać. Zajęcia będą swego rodzaju kierunkowskazem, jak poznać siebie, swoje uczucia, mocne i słabsze strony. Nauczymy się razem, jak zwiększyć poczucie pewności, ale także jak zredukować negatywne zachowania typu agresja, bierność, uległość czy wycofanie.

Warsztaty profilaktyczne prowadzone przez psychologów, psychoterapeutów, mentorów – ludzi, którzy czynnie pracują z dziećmi i młodzieżą.

____________________

Harmonogram warsztatów
Wrzesień:

21 września (środa), godz. 11.00–13.00
„Dobre i złe tajemnice”
Liczba osób: max. 25, wiek 7–9 lat
Spotkania poprowadzi: Barbara Krzemińska, psycholog, filolog polski, dyplomowany psychoterapeuta

28 września (środa), godz. 11.00–13.00
„Jestem wartościowy i jedyny”
Liczba osób: max. 25, wiek 7–9 lat

Październik:

6 i 13 października (czwartek), godz. 8.00–10.00
„Uzależnienia technologiczne. O czym warto pamiętać korzystając z nowoczesnych technologii”
Liczba osób: max. 25, wiek 12–15 lat
Spotkania poprowadzi: Aleksander Jachowski, psycholog, psychoterapeuta systemowy

19 października (środa), godz. 12.00–14.00
„Dlaczego nie warto dziś słuchać dorosłych”
Liczba osób: max. 30, wiek 15–18 lat
Spotkania poprowadzi: Wojciech Przybysz, Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka

26 października (środa) , godz. 12.00–14.00
„Ty decyduj: hej czy hejT?”
Liczba osób: max. 30, wiek 15–18 lat

____________________

Wszystkie spotkania odbywają się w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (ul. Łazienna 16).

Wstęp wolny! Prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem:

• k.pietrucka@muzeum.torun.pl, tel. 56 6605653,
  • m.polanowska@muzeum.torun.pl, tel. 56 6605605.