Zapraszamy na spektakl „Kwestia osobista” inspirowany malarstwem i rzeźbą polską ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu!

Mamy przyjemność po raz kolejny zaprosić Państwa na spektakl inspirowany malarstwem i rzeźbą polską ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu, przygotowany przez aktorkę teatru im. Wilama Horzycy – Mirosławę Sobik – oraz uczestników warsztatów teatralnych „Face to Face”.

„W naszej pracy, punktem wyjścia stały się dzieła sztuki z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Były one inspiracją do poszukiwań twórczych. Budowaliśmy je na bazie skojarzeń, odczuć i pomysłów jakie wywołało w nas – uczestnikach warsztatów – obcowanie z wybranym dziełem malarskim lub rzeźbą. Nie będzie w spektaklu jednolitej historii. Każdy obraz jest oddzielną etiudą”.

Mirosława Sobik

Infografika przedstawiająca trzech uczestników warsztatów teatralnych „Face to Face” - trzy połączone ze sobą fotografie. W środku mężczyzna, po prawej i lewej stronie kobiety. Najprawdopodobniej ćwiczą swoje role. Obok leżą materiały - książka, zeszyty.

Zapraszamy serdecznie na spektakl „Kwestia osobista”!
Przyjdź. Wkręć się. Poczuj lub nie, bo to zawsze jest kwestią osobistą.

Gramy: 2 kwietnia 2023 r., o godz. 12.30 i 14.30
Ratusz Staromiejski, sala kinowa

Wstęp wolny!

Aleksander Kotsis, Dwie główki dziecięce, ok. 1865 (Galeria malarstwa polskiego od poł. XVIII w. do początku XXI wieku). Ciepła kolorystyka obrazu. Dzieci przestawione od nieco poniżej linii ramion w górę. Dwie główki dziecięce ukazane są z bliska i w centrum obrazu. Stanowią jego większą część.

Aleksander Kotsis, Dwie główki dziecięce, ok. 1865 (Galeria malarstwa polskiego od poł. XVIII w. do początku XXI wieku)