Wystawa plenerowa prezentująca Kowno – miasto partnerskie Torunia na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego

W dniu 13 maja 2023 r. na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego otwarta została wystawa plenerowa prezentująca Kowno.
Otwarcie ekspozycji uświetnili goście z Litwy, którzy przybyli na jubileusz 5-lecia współpracy między partnerskimi miastami Toruniem i Kownem. Uroczystości rocznicowe odbyły w Ratuszu Staromiejskim.

Fot. Edward Mażula

Ekspozycja składa się z 16 plansz ukazujących rozwój m.in. infrastruktury naukowej, kulturalnej i sportowej drugiego największego miasta Litwy.

Fot. Edward Mażula

Z okazji otwarcia wystawy plenerowej prezentującej Kowno Dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandra Mierzejewska miała przyjemność gościć litewską delegację z ambasadorem Eduardasem Borisovasem, Wiceministrem Spraw Zagranicznych Egidijusem Meilunasem oraz zastępcą mera Kowna Mantasem Jurgutisem.

Fot. J. Laskowska

Kowno w 2018 roku stało się 12. miastem partnerskim Torunia w związku  z tym nasze miasto świętuje 5-lecie współpracy z Kownem. Wydarzenie jest połączone z uroczystością ponownego otwarcia Honorowego Konsulatu Republiki Litewskiej.

Fot. J. Laskowska

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
Wystawa: Kowno
Miejsce: dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Termin: wystawa dostępna od 13 maja 2023 r. do 31 maja 2023 r.