Spektakl teatralny „Pięć dni z życia Kopernika”

W związku z obchodami 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Pięć dni z życia Kopernika”. Przedstawienie odbędzie się w gotyckiej scenerii dziedzińca Ratusza Staromiejskiego w Toruniu w dniach 8 i 9 lipca o godzinie 21.00.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Dariusz Bereski ceniony aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, a od 2017 roku Teatru Polskiego we Wrocławiu, który w na podstawie tekstów Mariana Mikuty „Rzecz o Koperniku”, Józefa Butkiewicza „Kopernik i Dantyszek” oraz Romana Brandstaettera „Kopernik” stworzył sztukę, która w pięciu scenach próbuje nam przybliżyć postać i życie najwybitniejszego toruńczyka.

Podczas spektaklu będziemy mogli zobaczyć łącznie sześciu aktorów, na co dzień występujących w Teatrze Polskim we Wrocławiu, którzy wcielą się w rolę młodego i dojrzałego Mikołaja Kopernika, Biskupa Łukasza Watschenrode, Annę Schylling, Retyka i Piotra z Torunia.

Realizacja, reżyseria, scenariusz – Dariusz Bereski

Obsada:
Młody Kopernik – Błażej Michalski
Dojrzały i stary Kopernik – Krzysztof Kuliński
Biskup Łukasz Watschenrode – Stanisław Melski
Anna Schyling – Anna Haba
Retyk – Andrzej Olejnik
Piotr z Torunia – Dariusz Bereski

_________________

Bilet na spektakl, za symboliczną kwotę 550 groszy (5,50 zł) można nabyć w kasie biletowej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu – na dziedzińcu. 

Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Muzeum Okręgowe w Toruniu.

 

Autorka: Monika Bojarska