Radiowa Jedynka odwiedziła Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zachęcamy do wysłuchania audycji [TUTAJ LINK] „Jedyne Takie Miejsce” prosto z Torunia, w której redaktor Roman Czejarek gościł w Domu Mikołaja Kopernika (oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu). Zaproszeni goście opowiadali o wystawach i zbiorach zgromadzonych w Muzeum Okręgowym w Toruniu, ale przede wszystkim samej postaci Mikołaja Kopernika, jego związkach z Toruniem, czasach, w których żył i pracował.

Z ramienia Muzeum Okręgowego w Toruniu postać i życie astronoma zaprezentowali: Michał Kłosiński (kustosz i kierownik Działu Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu), Marcin Zdanowski (kustosz i kierownik Działu Promocji Muzeum Okręgowego w Toruniu), Justyna Matella (kustosz i kierownik Działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu), dr Alicja Sumowska (Dział Historii i Dziejów Miasta Torunia) oraz Adam Kowalkowski (Muzeum Twierdzy Toruń).

 

Zdjęcie wykonanie w pomieszczeniu - Wielka Sień - w Domu Mikołaja Kopernika, przedstawia stanowisko, gdzie nagrywano audycję radiową. Na zdjęciu redaktor Roman Czejarek oraz kustosz i kierownik Domu Mikołaja Kopernika w czasie nagrania.

Fot. M. Zdanowski