Pożegnanie dra hab. Zbigniewa Wawera

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 12 grudnia odszedł dr hab. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie.

Zbigniew Wawer był muzealnikiem, historykiem wojskowości, profesorem Politechniki Koszalińskiej, autorem wielu publikacji i artykułów o charakterze naukowym i popularnonaukowym. W latach 2012-2016 zarządzał Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a od 2017 r. Muzeum Łazienki Królewskie. Był członkiem wielu ciał opiniotwórczych i doradczych m.in.:  Rady ds. Muzeów i Miejsc Pamięci Narodowej oraz Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Rad: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, czy Muzeum Regionalnym w Kutnie.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kultura/odszedl-zbigniew-wawer-dyrektor-muzeum-lazienki-krolewskie

Prof. Wawer za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany m.in. Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski czy fińskim Orderem Białej Róży IV klasy.

Łączymy się w żalu z najbliższymi osobami profesora oraz koleżankami i kolegami z Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Wojska Polskiego.

Dyrekcja i Zespół Muzeum Okręgowego w Toruniu.