„Podróżnicze karykatury Przemysława Krupskiego. Wystawa przygotowana z okazji 10-lecia Radzyńskich spotkań z podróżnikami”

Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprasza na wystawę przygotowaną z okazji 10-lecia Radzyńskich spotkań z podróżnikami pt. „Podróżnicze karykatury Przemysława Krupskiego”.

Karykatura Elżbiety Dzikowskiej

Karykatura Elżbiety Dzikowskiej autorstwa Przemysława Tytusa Krupskiego

„Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” są wspólnym przedsięwzięciem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” i Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Od 2012 r. stały się ważną, cykliczną imprezą, która zapewniła sobie poczytne miejsce w kulturalno-towarzyskim życiu Radzynia Podlaskiego. Każda edycja cyklu to gwarancja ciekawego tematu, barwnej opowieści oraz spotkania z nietuzinkową osobowością podróżnika. I oczywiście – zdobycia szerokiej wiedzy o dalekich, egzotycznych lub też tajemniczych miejscach, odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Relacje z wypraw to nie tylko pasjonujące, czasem mrożące krew w żyłach, czasem wzruszające, ale także pełne humoru opowieści, ale również – pokazy slajdów, przywiezionych z szerokiego świata pamiątek, rozmowy on-line, projekcje filmów, wystawy fotograficzne, warsztaty czy koncerty.

Karykatura Roberta Makłowicza

Karykatura Roberta Makłowicza autorstwa Przemysława Tytusa Krupskiego

W latach 2012-2022 odbyło się 40 edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Każdy gość cyklu otrzymał w upominku pełną humoru i ciepła karykaturę autorstwa Przemysława Tytusa Krupskiego, które obecne będzie można podziwiać w Muzeum Podróżników.

__________________
Przemysław Tytus Krupski, rocznik 1975, urodzony i zamieszkały w Radzyniu Podlaskim, od 1995 r. plastyk. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową, karykaturą, grafiką użytkową, składem wydawnictw. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Fotografia przedstawia Przemysława Krupskiego w półpostaci z hełmem i okularami na głowie i karabinem na plecach.

__________________

„Podróżnicze karykatury Przemysława Krupskiego. Wystawa przygotowana z okazji 10-lecia Radzyńskich spotkań z podróżnikami”
Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika

Wernisaż: 7 października 2022 r. o godz. 17.00
Wystawa czynna: 8 października – 27 listopada

__________________
Logo Radzyńskich spotkań z podróżnikami

Logo Radzyńskiego Ośrodka KulturyLogo Radzyńskiego Stowarzyszenia PODRÓZNIK