Piknik rodzinny pt. ,,Forteczna Historia w Muzeum Twierdzy Toruń” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, ma zaszczyt zaprosić Państwa na organizowany w najbliższą sobotę tj. 16 września br. piknik rodzinny w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie pt. „Forteczna Historia w Muzeum Twierdzy Toruń” odbędzie się w godzinach od 12.00 do 18.00.

Piknik_plakat

projekt: A. Kowalkowski

W programie przewidzieliśmy wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych odbiorców i wielbicieli militariów, m.in. wystawę starych pojazdów, które będą prezentowane na dziedzińcu dawnych Koszar Bramy Chełmińskiej, strzelnicę ASG, kiermasz książek i gadżetów muzealnych, a wielbicielom wojskowych posiłków proponujemy forteczną grochówkę. Stałym punktem programu jest zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji  forteczno -muzealnej (bilety na zwiedzanie można zakupić w kasie lub online na stronie www.muzeum.torun.pl).

Głównym punktem programu będzie rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego „Twierdza Toruń w obiektywie”, które będzie miało miejsce o godz. 15.00.  Na zwycięzców czekają interesujące nagrody.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy są spragnieni wiedzy na temat wojskowości, militariów, ale również mają ochotę spędzić miło czas razem z nami.

Wstęp na piknik jest wolny.

Więcej informacji na temat obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Kujawsko-Pomorskim: [LINK TUTAJ]

____

Wydarzenie: Piknik rodzinny ,, Forteczna Historia w Muzeum twierdzy Toruń

Termin: 16.09.2023 r., godz. 12.00 – 18.00

Gdzie: Muzeum Twierdzy Toruń

____

Rodzinny piknik odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Urząd Miasta Torunia.