IV Piknik militarny w Muzeum Twierdzy Toruń

W dniach 14–16 czerwca br. Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na czwarty już „Piknik militarny”. Tym razem podczas trzydniowej imprezy, na placu przed muzeum, będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt używany przez naszą armię, sprawdzić skupienie i refleks na strzelnicy oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

Na muzealnym parkingu nie zabraknie pojazdów historycznych z czasów II wojny światowej. Wśród nich znajdą się nie tylko te na kołach, jak Fiat 508, Buick Super 8, Citroeny B2 i B14, PZInż 343 z 40 mm armatą Bofors wz. 36 czy ciągnik Fiat 303 z 37 mm armatą przeciwpancerną, ale i sprzęt na gąsienicach: tankietka TK-S i czołg FT-17. Poza tym zjawi się cała gama motocykli, 76 mm armata polowa wz. 02/26, kuźnia i zakład rymarski.

Fot. Archiwum MOT

Ale to nie koniec! Dziedziniec przed koszarami Bramy Chełmińskiej zapełnią ponadto: muzealny kiermasz, kolekcja starych pojazdów oraz inne, bardzo ciekawe atrakcje.

Fot. Archiwum MOT

Podczas pikniku wstęp na wystawę stałą w Muzeum Twierdzy Toruń będzie kosztował 5 zł,  a zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika to kolejne 5 zł (od 11:00 do 16:00 co godzinę).

Start imprezy w piątek, 14 czerwca o 14:00. Przez kolejne dwa dni, muzealne bramy przy Wałach gen. Sikorskiego 23, będą otwarte od 10:00 do 18:00.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Archiwum MOT

Nasza forteczna impreza może się odbyć dzięki wsparciu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urzędu Miasta Torunia.

 

_______________

Wydarzenie: IV Piknik Militarny

Miejsce: Muzeum Twierdzy Toruń, ul. Wały Generała Sikorskiego 23

Data: 14–16 czerwca 2024 r.

________________