Muzeum Okręgowe w pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę | Перша річниця російської агресії в Україні

W piątek 24 lutego 2023 r. przypada pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Data, którą pamiętamy… Rok temu, 24 lutego 2022 r. w Europie, która już tak wiele widziała i wiele zniosła, tuż za granicą naszej ojczyzny, rozpoczęła się wojna. Te dramatyczne wydarzenia zmieniły losy narodu ukraińskiego, Europy i świata.

Pamiętamy, wspieramy i niezmiennie solidaryzujemy się z narodem ukraińskim. Wierzymy w wolną i suwerenną Ukrainę oraz jej triumf w wywołanym przez rosyjskiego najeźdźcę konflikcie zbrojnym. Nam wszystkim zaś życzymy pokoju.

Przypominamy Państwu, iż obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski w wyniku działań wojennych, uprawnieni są do bezpłatnego zwiedzania wystaw we wszystkich oddziałach Muzeum Okręgowego w Toruniu wraz z opiekunem z Polski, towarzyszącym osobie lub grupie osób.

Szczegółowe informacje zamieszczamy w zakładce ”Oferta specjalna”. [LINK TUTAJ]

Serdecznie zapraszamy!

—————————-

У п’ятницю, 24 лютого 2023 року, виповнюється перша річниця російської агресії проти України. Дата, яку ми пам’ятаємо… Рік тому, 24 лютого 2022 року. в Європі, яка вже стільки бачила і стільки пережила, відразу за кордоном нашої батьківщини почалася війна. Ці драматичні події змінили долю українського народу, Європи та світу.

Ми пам’ятаємо, підтримуємо і незмінно солідарні з українським народом. Віримо у вільну та суверенну Україну та її перемогу у збройному конфлікті, спричиненому російським загарбником. Бажаємо миру всім нам.

Нагадуємо, що громадяни України, які перетнули кордон Польщі внаслідок бойових дій, мають право безкоштовно відвідувати виставки в усіх філіях Регіонального музею в Торуні разом із опікуном з Польщі, який супроводжує особу чи групу осіб.

Детальну інформацію можна знайти у вкладці «Спеціальна пропозиція». [ПОСИЛАННЯ ТУТ] Ласкаво просимо!

Flaga Ukrainy. Kolory: niebieski i żółty

Flags of Ukraine. Źródło: Obraz autorstwa jannoon028 na Freepik

_________

Obrazek wyróżniający – miniatura: źródło: <a href=”https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/mapa-ukrainy-z-flaga-pociagniecia-pedzla_25106677.htm#query=ukraina&position=35&from_view=search&track=sph#position=35&query=ukraina”>Obraz autorstwa Vectonauta</a> na Freepik