Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „HANNA BRZUSZKIEWICZ. Tworzywo i Tchnienie”

Zachęcamy Państwa do  odwiedzenia wystawy pt. „HANNA BRZUSZKIEWICZ. Tworzywo i Tchnienie”.  W piątek 10 lutego 2023 r. o godz. 12.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po tej wspaniałej ekspozycji. Pani dr Dorota Grubba-Thiede, która jest kuratorką wystawy, przybliży historię rzeźb oraz postać profesor Hanny Brzuszkiewicz.

Kobieta ogladająca rzeźbę przedsawiającą oko naprostokatnej płaszczyxnie z kamionki

Fot. Krzysztof Deczyński

Eksponowane na wystawie kompozycje pochodzą z kolekcji: Hanny Brzuszkiewicz, zbiorów Prywatnych, Biblioteki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Pokaz dopełni kontrapunkt mistrzowskich rysunków artystki od lat 50. XX w. m.in. z Gabinetu Zbiorów Graficznych Biblioteki UMK w Toruniu, zgromadzonych przez uznaną artystkę Cecylię Wiśniewską (1928-1999) oraz przypomnianych przez Elżbietę Hudzik i Lidię Gerc. Można dostrzec w nich m.in. prefiguracje ikonosfer cybernetycznych, ideogramy czy wizjonerskie fantasmagorie.

rzeżba przedstawiająca głowę,wykonana z ceramiki, kolor brazowy

Fot. Krzysztof Deczyński

Rzeźba przedstawiająca ludzi na łuku, ceramika, sala wystawowa

Serdecznie zapraszamy!
Oprowadzanie kuratorskie

Wystawa: „HANNA BRZUSZKIEWICZ. Tworzywo i Tchnienie”

10.02.2023 (piątek) godz. 12.00

Miejsce: Ratusz Staromiejski, sala wystaw czasowych, II p.

Udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie zawiera się w cenie biletu wstępu do muzeum.