Opowieść o pracowitych kobietach i zazwyczaj leniwych mężczyznach na ziemiach polskich w starożytności – wykład dr Ewy Bokiniec

Muzeum Historii Torunia, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, ma przyjemność zaprosić na wykład dr Ewy Bokiniec pt. „Opowieść o pracowitych kobietach i zazwyczaj leniwych mężczyznach na ziemiach polskich w starożytności”, który odbędzie się w Domu Eskenów 21 marca o godz. 17.00.

rzeźba mężczyzny i kobiety , teksty

Proj. Archiwum MOT

Co pozwala nam postawić tezę zawartą w tytule? Jak można ją obronić? Jakie społeczne role pełniły wówczas kobiety, a jakie mężczyźni? Jak te role wyglądały na tle innych ludów?

To problemy, które mimo upływu czasu wciąż są aktualne i nadal budzą żywe emocje, ponieważ odpowiedź na nie dotyka istoty człowieczeństwa, jakim jest funkcjonowanie rodziny, a w szerszym kontekście – społeczności. Opowieść o roli, jaką pełniły kobiety na ziemiach polskich sprzed 2000 lat, poprowadzona zostanie przez kustosz dyplomowaną dr Ewę Bokiniec i zilustrowana będzie za pomocą multimedialnej prezentacji, pokazującej różne aspekty życia codziennego.

 

Jeśli pragną Państwo poznać odpowiedź na te pytania, a także podyskutować na powyższe tematy, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Tajemnice toruńskich historii”.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny!

 

_____________

Wydarzenie: Opowieść o pracowitych kobietach i zazwyczaj leniwych mężczyznach na ziemiach polskich w starożytności

Miejsce: Muzeum Historii Torunia

Termin: 21 marca br., godz. 17.00

Wykład wygłosi: dr Ewa Bokiniec