Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego 2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Ratuszu Staromiejskim, siedzibie Muzeum Okręgowego w Toruniu, w niedzielę 16 czerwca o godz. 12.00, odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego, którą otrzymają Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski. Nagrodę wręczą Nadburmistrz Miasta Getyngi Petra Broistedt oraz Prezydent Miasta Torunia Paweł Gulewski i Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Fot. Archiwum UMT, Anne Weber niemiecka laureatka nagrody S.B.Lindego, 2024

Nagroda Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawana jest od 1996 roku przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi. Jest to jedyna polsko-niemiecka nagroda literacka przyznawana autorom „których słowo tworzy ideały  i wartości, łącząc ludzi, społeczeństwa i narody we wspólnej rozmowie.

Fot. Arkadiusz Gola, Zbigniew Rokita polski laureat Nagrody S.B. Lindego, 2024

Wręczenie nagrody poprzedzi wygłoszenie laudacji dla naszych laureatów przygotowanych przez Panią Beatę Troger krytyczkę literacką z Frankfurtu nad Menem oraz prof. dr hab. Ryszarda Koziołka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Podczas uroczystości usłyszymy również zespół JAZZTELMEN w składzie: Igor Nowicki – fortepian, Marek Marszałek – saksofony, Marcin Grabowski – kontrabas, Waldemar Franczyk – perkusja.

Fot. Archiwum UMT, Jazztlemen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______

Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia