Nagroda i odznaczenia dla dyrekcji, muzealników i Muzeum Okręgowego w Toruniu

Niedziela 4 grudnia 2022 r, była dniem wyjątkowym, gdyż świętowaliśmy 25. rocznicę wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczysta Konferencja pod patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków ministra Jarosława Sellina poświęcona problematyce ochrony zabytków. Podczas uroczystości przyznano odznaki „Za opiekę nad zabytkami” oraz „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Z wielką dumą i radością informujemy, iż odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymała Pani Aleksandra Mierzejewska, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu. Natomiast złotą odznakę „Za opiekę nad zabytkami” otrzymał Pan Michał Kłosiński, kustosz i kierownik Dom Mikołaja Kopernika.

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaś otrzymało ”Statuetkę Herbu Torunia” za działania na rzecz odnowy toruńskich zabytków w roku 25-lecia wpisania średniowiecznego zespołu staromiejskiego Torunia na listę UNESCO.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienia.

Fot. Sławomir Kowalski

Fotografia przedstawia uroczystą konferencję z okazji 25 rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Uroczysta konferencja z okazji 25 rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wystąpienie Pani dyrektor Aleksandry Mierzejewskiej podczas uroczystej konferencji z okazji 25 rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Laureaci podczas uroczystej konferencji z okazji 25 rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Fotografia przedstawia wystawę przygotowaną z okazji 25 rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Wystawa przygotowana z okazji 25 rocznicy wpisania Zespołu Staromiejskiego Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.