Środowe spotkania z historią wojskowości cz. XVI – spotkanie z pisarką Kamilą Cudnik

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości” – spotkanie z pisarką Kamilą Cudnik, autorką trylogii, której tłem jest twierdza.

Będzie to opowieść o czasach, gdy Toruń był „najlepiej ufortyfikowaną knajpą Europy”, a wielki świat nieuchronnie zmierzał do wielkiej wojny. Na Dalekim Wschodzie trwał konflikt rosyjsko-japoński, carska Rosja zaczynała chwiać się w posadach, a Polacy przeczuwali, że coraz bliżej do wymarzonej niepodległości.

Krwawe morderstwa, skandale, zakazana miłość, obyczaje, wieś i miasto. Polskie ziemiaństwo i pruscy junkrowie, teatry, bale, koncerty i uprzedzenia społeczne. Akcja rozgrywa się w cieniu najlepiej uzbrojonej twierdzy na wschodnich rubieżach cesarstwa.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środę 28 czerwca o godz. 17:30 do Muzeum Twierdzy Toruń przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.