Piknik Militarny w Muzeum Twierdzy Toruń

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na 3. Piknik militarny, który odbędzie się w dniach 16 –18 czerwca 2023 r.  Jeżeli jesteście miłośnikami historii, militariów oraz wojskowego klimatu (np. wojskowej grochówki!) to możemy Was zapewnić, że miło i interesująco wspólnie spędzimy czas.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 16 czerwca o godz. 14:00 i przez kolejne dwa dni muzealne bramy przy ul. Wały gen. Sikorskiego 23 będą otwarte dla publiczności od godz. 10:00 do godz. 18:00.

Plakat z wizerunkiem ceglanego muruoraz rzygacza w twierdzy , napisyy

Proj. A. Kowalkowski

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które wpisują się w klimat miejsca, jakim jest Muzeum Twierdzy Toruń. Tym razem podczas trzydniowej imprezy, na placu przed muzeum, będzie można obejrzeć najnowszy sprzęt używany przez armię Wojska Polskiego, sprawdzić skupienie i refleks na laserowej strzelnicy czy spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

Przy okazji na muzealnym parkingu nie zabraknie też pojazdów historycznych z czasów II wojny światowej. Wśród nich znajdą się nie tylko mniejsze pojazdy takie jak: Ford GP, Daimler Dingo, Half-Track M16, M3 Scout Car, ciężarówka GMC, ale i wielki czołg M4 Sherman.

Ponadto dziedziniec przed koszarami Bramy Chełmińskiej zapełnią: stoiska z militariami, wystawa historycznej broni strzeleckiej, kolekcja starych pojazdów oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Podczas pikniku wstęp na wystawę stałą w Muzeum Twierdzy Toruń będzie bezpłatny, natomiast za zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika zapłacimy tylko 9 zł od osoby.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w wojskowym i militarnym stylu!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w militarnym klimacie!

_____________

Wydarzenie: Piknik Militarny
Miejsce: Muzeum Twierdzy Toruń
Termin: 16.06.2023, godz. 14:00 – 18:00
17 – 18.06.2023, godz. 10.00 -18.00

_____________

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu:

Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 Urzędu Miasta Torunia

Herb miasta Torunia

Autorka: Monika Bojarska